DERGİMİZ
Etkinlik Takvimi
Bültenimize Abone Olun9 + 9 = ?
KARADENİZ-BATUM TURU

KARADENİZ KÜLTÜR, YAYLA VE BATUM TURU

(5 GECE 6 GÜN)

 

1.GÜN:Ankara’dan Hareket(25.08.2017-Cuma)

22:00 Koru Sitesi Migros önü
22:15 Ümitköy Galeria önü
22:25 Söğütözü Armada Karşısı 
23.00 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 103 önü
23:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:10 AŞTİ Terminal Karşısı
23:15 Akköprü Migros Karşısı
23:20 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
23:25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü

Yol güzergâhı:Elmadağ-Kırıkkale-Sungurlu-Çorum-Samsun-Ordu

2.GÜN:Ordu, Boztepe, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Gümüşhane Karaca Mağarası, Zigana, Hamsiköy, Maçka(26.08.2017-Cumartesi)

Gerekli molalarla Ordu’ya varış. Ordu Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde serpme köy kahvaltısı ikramı… Teleferikle Boztepe’den iniş (ekstra)… Giresun Kalesi’nin panoramik görülmesi… Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nın fotoğraflanması… Harşit Vadisini takiben Torul üzerinden oluşum zenginliği bakımından dünyanın en güzel ikinci mağarası olan Karaca Mağarası’nın ziyaret edilmesi… Zigana Dağları’nın eteğindeki Hamsiköy’de sütlaç ikramı ve köyde gezi… Maçka’daki otelimize hareket… Sümela Hotel v.b.

3.GÜN:Sümela Manastırı, Lustra ve Karastel Yaylaları, Uzungöl, Of Çay Fabrikası, Rize, Pazar Kız Kulesi, Çayeli, Artvin, Arhavi, Hopa(27.08.2017-Pazar)

Sabah kahvaltı ardından Maçka Altındere Milli Parkı’na varış. Sümela Manastırı tadilatta olduğu için dışarıdan fotoğraflanması… Of’lu Ali’nin süper komik fıkraları eşliğinde Uzungöl’e varış. Minibüslerle inanılmaz manzaralar ve belli noktalarda verilen fotoğraf molaları sonrasında Lustra Yaylası’na varış. Yayla içerisinde kısa bir yürüyüşle yaylanın en üst kısmına çıkılması ve manzara keyfi… Karestel yaylasına hareket. Karestel yaylasında harika manzaralar eşliğinde yapacağımız yürüyüşlerimiz sonrasında Uuzngöl’e dönüş…   Göl etrafında yürüyüş ve aktivitelerden yararlanma imkânı… Ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası… Of ya da Çayeli’nde fabrikada çay üretimi hakkında bilgilendirme… Pazar’da Kızkulesi’nin fotoğraflanması… Artvin Arhavi’de özgürlük anıtının görülmesi… Hopa’da Kazım koyuncu türküleri eşliğinde muhteşem günbatımının seyredilmesi… Canlı müzik ve Karadeniz Show eşliğinde akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde. Peronti Otel,  Sarp Hotel v.b.

4.GÜN:Tam Gün Batum Turu, Yüzme Molası(28.08.2017-Pazartesi)

Sabah kahvaltımızın ardından pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliğimizle Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a geçiş. Saint Andrew heykelinin heybetine tanıklık ettikten sonra ülkemizde doğan Gürcistan’da batan Çoruh nehri, Gonio köprüsü ve 12 Havari’den Aziz Mathias’ın mezarının olduğu Gonio  Apsaros Kalesi’nin panoramik görülmesi… Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman… Tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi’nin görülmesi… Boulevard’da dileyenler soyunma kabini ve duşların yer aldığı plajda Karadeniz’de yüzebilir dileyenler ise alışveriş yapabilir yâda muhteşem doğada çay keyfi yapabilirler… Gürcü kültürünü tam olarak yaşadıktan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde. Peronti Otel,  Sarp Hotel, Ayder Otelleri v.b.

5.GÜN:Ayder Yaylası, Laz Konakları, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Şenyuva, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Rafting, Kalegon, Gelintülü Şelalesi(29.08.2017-Salı)

Sabah kahvaltımızın ardından Fındıklı Çağlayan köyüne varış… Laz konakları (Serender) ve Kivi bahçeleri arasında keyifli bir yürüyüş…  Ardeşen üzerinden varılan Çamlıhemşin’de minibüslerimizle Şenyuva Köyü’nde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası… Filmlere konu olan Konaklar Mahallesi’nin gezilmesi… Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zilkale’nin görülmesi... Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında öğle yemeği… Dileyenlere rafting imkanı…  Ayder Yaylası’na hareket... Otelimize yerleşme. Kalegon mevkii ve Gelintülü Şelalesi’nin görülmesi. Ayder kaplıcalarından yararlanma. Akşam yemeği sonrası yöresel tulum eşliğinde horon... Konaklama otelimizde. Ayder Hotelleri 

6.GÜN:Akçaabat, Sürmene, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Kazaziye Sanatı, Rize Bezi, Ordu Fındık, Yason, Fatsa, Havuz, Hamam, Sauna Keyfi(30.08.2017-Çarşamba)

Sabah kahvaltımızın ardından Rize’de geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan Rize Bezi, Sürmene’de Sürmene bıçakları ve Trabzon’da Kazaziye sanatı hakkında bilgilendirme… Atatürk’ün Köşkünü ziyaret… 13.yy Bizans kilisesi Ayasofya Camisinde fresklerin görülmesi...   Fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgilendirme… Yason Burnu’nda muhteşem manzaranın fotoğraflanması sonrasında Terzi Fikri’nin memleketi Fatsa’daki otelimize yerleşme. Beş yıldızlı otelimizin hamam sauna havuz aktivitelerinden yararlanma ve dinlenme... Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yalçın Hotel, Newjasmin Hotel v.b.

7.GÜN:Samsun, Terme, Ünye, Bandırma, Amasya, Yeşilırmak, Kral Kaya Mezarları, Ferhat Şirin Su Kasrı, Çorum, Ankara(31.08.2017-Perşembe)

Sabah kahvaltımızın ardından Ünye, Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun’da Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilmesi… Amasya’ya hareket. Ferhat Şirin Su Kanalları eşliğinde varılan Amasya’da Çakallar Tepesi’nden manzara keyfi… Yöresel lezzetlerinin tadına bakma olanağı…  Beyazıt Külliyesi’nde Mini Amasya’nın görülmesi… Yeşilırmak kenarında tarihi evlerin arasındaki yürüyüşte Alçak Köprü’nün görülmesi… Kral Kaya Mezarları’nın fotoğraflanması… Ankara’ya hareket. Çorum’da Leblebi alışverişi sonrasında Ankara’ya varış.

 

BATUMA GEÇİŞE DAİR:
- TC vatandaşı olan konuklarımız üzerinde TC kimlik numarası bulunan yıpranmamış nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. 
- TC vatandaşı olmayan KKTC vatandaşları dâhil tüm konuklarımız pasaport ile geçiş yapabilirler.
- Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımız noterden hem anne hem de babadan onaylı MUVAFAKATNAME ile BATUM’ a geçiş yapabilirler.
- Sürekli ilaç kullanan konuklarımız gezi süresince kendilerine yetecek kadar kutuda olmamak ve mümkünse reçetesini de yanlarında bulundurmalarıyla kontrollerden kolayca geçmeyi sağlamaktadır.
- Kilise ziyaretlerinde bayanların etek erkeklerin pantolon giymeleri zorunludur.
- Bütün çocuk konuklarımızın kimliklerinde fotoğraf olmak zorundadır.

TUR ÜCRETİ

İki-üç kişilik odada kişi başı

965 TL

Tek kişilik oda

1230 TL

İki yetişkin yanında 6-12 yaş

795 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER

Özel tur araçları ile ulaşım

Programda belirtilen geziler

5 gece konaklama

6 Sabah kahvaltısı (Birincisi Boztepe’de köy kahvaltısı)

5 Akşam yemeği

Zilkale Minibüs Transferi

Sümela Minibüs Transferi

Milli park giriş ücretleri

Batum turu

Rehberlik ve ÇOK TATİL refakat hizmetleri

Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar

Araçta kek ikramı

Araçta dondurma ikramı

Seyahat Güvence Poliçesi

 

EKSTRA HİZMETLER

Öğle yemekleri

Yemeklerdeki içecekler

Yurtdışı Çıkış Harcı

TUR ESNASINDA YANINIZDA BULUNDURMANIZI ÖNERDİKLERİMİZ:

T.C. kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı,

mevsime ve araziye uygun kıyafet, yağmurluk, matara veya termos, güneş kremi, anti-bakteriyel jel, küçük sırt çantası, el feneri, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

1897 kez okundu
14.05.2017

Yorumlar