DERGİMİZ
Etkinlik Takvimi
Bültenimize Abone Olun1 + 6 = ?
Gaziler Günü Kutlaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’ e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

 

Bu gün, kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

 

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürebiliyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla geleceğe yürümeye devam ediyoruz. Binlerce yıldan bu yana, vatanını, özgürlüğünü ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, gazilerimiz  ve kıymetli aileleri her zaman baş tacımız olmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.'

2140 kez okundu
19.09.2019

Yorumlar